CRASH-B 1996 Results - Senior Women

  • CRASH-B Home Page
  • Place   Rower                       Organization                 Heat    Final  Points
    
       1 Graves,Carie                Northeastern University       6:57.80  6:57.80 100.00
       2 Greenebaum,Barbara          Station L Portland Oregon     7:14.20  7:14.20  96.55
       3 Wright,Cathryn              Concept II                    7:30.10  7:30.10  93.10
       4 Boyd,Laura                  Cederdale                     7:40.30  7:40.30  89.66  Lightweight
       5 Reynolds,Vicki              Alexandria Regatta            7:43.30  7:43.30  86.21  Lightweight
       6 Krause,Cheryl               Cincinnati                    7:44.60  7:44.60  82.76  Lightweight
       7 Dreisslgacker,Bari          Concept II                    7:46.20  7:46.20  79.31
       8 Gilbert,Julanna             Rocky Mountain Rowing Club    7:46.30  7:46.30  75.86
       9 Donaldson,Daphne            Victoria Rowing Club          7:52.30  7:52.30  72.41  Lightweight
      10 Turner,Elizabeth            Unattached                    7:56.70  7:56.70  68.97
      11 Meyer,Paula                 Saugatuck Rowing Club         8:03.70  8:03.70  65.52  Lightweight
      12 Lesley,Joan                 Saugatuck Rowing Club         8:06.70  8:06.70  62.07  Lightweight
      13 Wylder,Lyn                  Atlanta Rowing Club           8:09.90  8:09.90  58.62
      14 Schacht,Eliza               Cambridge Boat Club           8:11.00  8:11.00  55.17  Lightweight
      15 Shuster,Margot              Potomac Boat Club             8:11.40  8:11.40  51.72
      16 Maslowski,Susan             NURA                          8:15.50  8:15.50  48.28  Lightweight
      17 Thompson,Ellen              Quinsigamond Rowing Assc.     8:20.00  8:20.00  44.83
      18 Nickerson,Barbara           Unattached                    8:21.50  8:21.50  41.38
      19 Schelzi,Trudy               Unattached                    8:23.20  8:23.20  37.93
      20 Rusher,Marna                Ontario Health Club           8:35.20  8:35.20  34.48  Lightweight
      21 Sherrer,Diane               Fingerlakes RC                8:47.40  8:47.40  31.03  Lightweight
      22 DuRoss,Mary                 Unattached                    8:52.00  8:52.00  27.59
      23 Putnam,Barbara              Unattached                    8:58.30  8:58.30  24.14  Lightweight
      24 Landry,Peg                  Merrimac River Rowing Assoc   8:59.20  8:59.20  20.69  Lightweight
      25 Keating,Jill                Concept II                    9:03.30  9:03.30  17.24
      26 Clauer,Lynn                 St Anthony HS                 9:03.60  9:03.60  13.79
      27 Deruzzo,Rita                Unattached                    9:06.20  9:06.20  10.34  Lightweight
      28 Laskey,Terru                Concept II                    9:14.70  9:14.70  06.90  Lightweight
      29 Martin,Julie                British Army                  9:17.30  9:17.30  03.45  Lightweight
    
    
    Results by Spitler Race Systems