2003 C.R.A.S.H.-B. Sprints World Indoor Rowing Championships

Results of Event: Junior Women (Lightweight Only)

Place   Rower                       Organization                Age     Final  Points
   1 Dymalski,Andrea             Vegesacker Ruderverien          18   7:29.70  100.00  Lightweight
   2 Rosser,Mary                 Miami RC                        18   7:34.80   99.60  Lightweight
   3 Nelson,Nicole               USIRT/NorthBay RC               17   7:34.90   99.20  Lightweight
   4 Leemputte,Mary              Loyola Academy                  17   7:44.10   98.80  Lightweight
   5 Micocci,Maria               McLean HS Crew                  16   7:46.30   98.40  Lightweight
   6 Ring,Elizabeth              Unaffiliated                    18   7:49.00   98.00  Lightweight
   7 Mond,Rebecca                Norwalk River Rowing Associati  17   7:52.10   97.60  Lightweight
   8 Higgins,Katy                Bishop O'connell HS             16   7:55.60   97.20  Lightweight
   9 Zaitsoff,Paige              Steel City Rowing Club          16   7:55.70   96.80  Lightweight
  10 Lynch,Kathryn               Westside Rowing                 15   7:56.40   96.40  Lightweight
  11 Hinkel,Kathleen             One Lady Of Lourdes             16   7:56.70   96.00  Lightweight
  12 Shoucair,Emma               Steel City RC                   18   7:58.20   95.60  Lightweight
  13 Joscelyne,Clare             Miss Porters                    18   7:59.70   95.20  Lightweight
  14 Rohrer,Jamie                Norwalk                         17   8:03.30   94.80  Lightweight
  15 Didion,Ashley               Langley High School             16   8:03.50   94.40  Lightweight
  16 O'Brien,Kerri               St Anthony's                    17   8:06.30   94.00  Lightweight
  17 Gregg,Jessica               Steel City RC                   16   8:07.60   93.60  Lightweight
  18 Liljequist,Kirsten          NRRA                            17   8:10.30   93.20  Lightweight
  19 Cowlers,Charlotte           Miss Porters                    18   8:10.80   92.80  Lightweight
  20 McWatters,Quinn             McLean HS Crew                  15   8:11.90   92.40  Lightweight
  21 Criden,Maddy                West Side RC                    17   8:11.90   92.00  Lightweight
  22 Barry,Morgan                Greenwich Rowing Club           15   8:12.70   91.60  Lightweight
  23 Hunsberger,Heidi            Norwalk River Rowing            15   8:13.70   91.20  Lightweight
  24 Deyo,Alexis                 Brighton                        18   8:13.90   90.80  Lightweight
  25 Oldiges,Maria               Our Lady Of Lourdes HS          15   8:14.60   90.40  Lightweight
  26 Williams,Allison            Baldwinsville Crew              16   8:19.40   90.00  Lightweight
  27 Watson,Courtney             West Side RC                    15   8:20.50   89.60  Lightweight
  28 Frykman,Katherine           California Yacht Club           16   8:22.60   89.20  Lightweight
  29 Felix,Rachel                West Side RC                    15   8:23.60   88.80  Lightweight
  30 Brenman,Stephanie           Winsor                          16   8:25.70   88.40  Lightweight
  31 Peruzzini,Kate              West Side Rowing Club           15   8:31.30   88.00  Lightweight
  32 Malinkevich,Annie           Shrewsbury High School          17   8:31.50   87.60  Lightweight
  33 Warot,Sylvia                G Row Boston                    17   8:32.00   87.20  Lightweight
  34 Cove,Erica                  Shrewsbury High                 18   8:33.00   86.80  Lightweight
  35 Romano,Amie                 Our Lady Of Lourdes             16   8:33.70   86.40  Lightweight
  36 Frost,Stacey                Norwalk River Rowing            15   8:34.20   86.00  Lightweight
  37 Whalen-Cohen,Helen          Brighton High School            17   8:34.50   85.60  Lightweight
  38 Tully,Molly                 Saratoga                        15   8:35.50   85.20  Lightweight
  39 Kelly,Julia                 Winsor                          16   8:40.50   84.80  Lightweight
  40 Soltes,Jenno                ARLINGTON Ra                    16   8:41.60   84.40  Lightweight
  41 Miglin,Marissa              Burnt Hills HS                  17   8:44.60   84.00  Lightweight
  42 Murphy,Nicole               Brighton Crew Club              14   8:47.50   83.60  Lightweight
  43 Isama,Jeminatiu             Unaffiliated                    15   8:50.40   83.20  Lightweight
  44 McGrath,Erinn               Saugatuck RC                    14   8:50.60   82.80  Lightweight
  45 Stella,Andrew               Ridgefield HS                   16   8:51.50   82.40  Lightweight
  46 Button,Sara                 Burnt Hills Rowing Assoc.       14   8:56.70   82.00  Lightweight
  47 Welch,Helen                 Shrewsbury High                 18   9:00.60   81.60  Lightweight
  48 Au,Sasha                    G Row Boston                    16   9:03.20   81.20  Lightweight
  49 Denatale,Lauren             Sledgehammer Rowing Club        16   9:12.80   80.80  Lightweight
  50 Bouchier,Alicia             G Row Boston                    16   9:32.30   80.40  Lightweight
  51 Douyon,Nancy                G Row Boston                    17   9:32.40   80.00  Lightweight
  52 Zahran,Carmel               Groton School                   17   0:  .     79.60  Lightweight

Computer Timing courtesy of Spitler Racing Systems

CRASH-B

© Copyright 2003 C.R.A.S.H.-B. Sprints World Indoor Rowing Championships