2012 C.R.A.S.H.-B. Sprints World Indoor Rowing Championships

Event: Lightweight Junior Men

placelast_namefirst_nameaffiliationfinal_time
1SegalMatthewSt.George's High School06:22.1
2HobbsKrisMcLean High School Crew Club, Inc.06:23.9
3Medeiros KubitJoao PedroBrazilian Rowing Federation06:24.2
4SchaferLucasConcept2 Team Germany06:29.6
5RogersJordanSt. Andrew's School, Delaware06:29.8
6OsborneJason TobyConcept2 Team Germany06:31.6
7RohrHenrikConcept2 Team Germany06:33.3
8OpreaWilliamChaminade High School06:33.5
9O'NeillDanielEast End Rowing Institute, LTD.06:35.5
10BeckermanBrandtChoate Rosemary Hall06:36.4
11DunnAustinSagamore Rowing Association06:36.6
12DaughertyForrestWoodlawn School06:37.0
13ClaussPaulChristian Brothers Academy Crew (CBA)06:37.2
14ScadutoJpWest Side Rowing Club06:37.9
15BlanzMackenzieSagamore Rowing Association06:38.4
16CaspersDavidWesterville Rowing Club06:39.5
16NattestadHallurConcept206:39.5
18KelleherBrendanChaminade High School06:39.9
19LeCorgnePatrickWesterville Rowing Club06:40.4
20SchwierJan-FredericConcept2 Team Germany06:41.5
21RomanWilliamMoorestown Rowing Club06:42.7
22KleinIanPelham Community Rowing Association06:43.1
23HowellZacharyChaminade High School06:43.2
23MercenariLucianoMiami Rowing Club06:43.2
23SteinbrickMarkChristian Brothers Academy Crew (CBA)06:43.2
26Van FossenWillMoorestown Rowing Club06:43.4
27MerrickVaughnGreenwich Crew06:43.7
28MarantoEvanSt. John's High School Crew06:44.5
29MottolaDavidJames Madison High School Crew06:44.6
30KesselringRyanWesterville Rowing Club06:45.2
31MullerDavisDuxbury Bay Maritime School06:46.1
32BurrusPeterSt. Andrew's School, Delaware06:46.6
32LargeDavidChristian Brothers Academy Crew (CBA)06:46.6
34MabryKyleHudson River Rowing Association, Inc.06:47.1
35CecioWilliamGreenwich Crew06:47.2
35PerryKeenanAnnapolis Juniors Crew06:47.2
37ChambersMatthewBromfield/Acton-Boxboro Rowing06:47.5
38MontalvoNicholasMiami Rowing Club06:47.7
38OgilbyHenryBelmont Hill School06:47.7
38WeaverMattCrescent Boat Club06:47.7
41Di LenaLucasMiami Beach Watersports Center, Inc.06:48.0
41GiustiniFedericoMiami Beach Watersports Center, Inc.06:48.0
43OxerRobertChaminade High School06:48.3
44PreveteJosephLong Island Rowing Club06:49.0
44TheranColinSt. John's High School Crew06:49.0
46KrommidasPetrosChaminade High School06:49.5
47Di CarloMarioCrescent Boat Club06:49.7
48WardCameronPrinceton National Rowing Association/MJRC06:49.8
49TavaraFernandoMiami Beach Watersports Center, Inc.06:50.3
50BerryQuintinLong Island Rowing Club06:50.5
50DempseyAndreCambridge Rindge and Latin School06:50.5
52DagherBrendanEssex Rowing Club Inc.06:50.8
53SalvatorePatPelham Community Rowing Association06:51.2
54LaMonteVincentSt. Anthony's High School06:51.4
55MayerMatthewNew Trier High School Rowing06:51.6
56VostalKurtChristian Brothers Academy Crew (CBA)06:52.1
57BradyConnorOcean City High School06:52.5
57MurphyThomasChaminade High School06:52.5
59OvermeerW. AndreasBuckingham Browne06:52.8
60GruterichOliverGreenwich Crew06:52.9
61StoginWilliamNew Trier High School Rowing06:53.1
62SenfMikeGMS Rowing Center06:53.2
63HeinleinJonathanWayland-Weston RA06:53.3
64GuadagnoMichaelChristian Brothers Academy Crew (CBA)06:53.4
65ReganBrianMoorestown Rowing Club06:53.6
66EdmondsBrianBishop O'Connell Crew06:53.7
67FabianLukeChristian Brothers Academy Crew (CBA)06:54.4
68LiguoriJakeChaminade High School06:55.2
69TetreaultJulienLaval Rowing Club06:55.7
70RoderickChristopherCambridge Rindge and Latin School06:55.8
71MartinWilliamChaminade High School06:56.0
72DragottoMatthewOakcrest High School06:56.3
73KonopkaJamesEpiscopal Academy PA06:56.5
74LevisSamNew Trier High School Rowing06:56.6
75SardiniaJackCanisius High School06:57.1
76DundasClayBlair Academy Crew06:57.2
77DanzigerRobertBelmont Hill School06:57.8
78LapadulaJonathanPelham Community Rowing Association06:57.9
79McLeodNathanielBuckingham Browne06:58.5
80HillBrendanNew Trier High School Rowing06:58.7
81JamesKylePrinceton National Rowing Association/MJRC06:58.9
82DivanErikEast End Rowing Institute, LTD.06:59.0
83McCueWilliamAtlantic City High School06:59.3
84ImbornoniBrianChaminade High School06:59.5
85SmithEdwardChaminade High School06:59.7
85WiegeringMateoMiami Beach Watersports Center, Inc.06:59.7
87PureTylerCascadilla Boat Club, Ltd.06:59.8
88PinedoDerekMiami Beach Watersports Center, Inc.06:59.9
89BerginJohnBishop O'Connell Crew07:00.6
90HarwoodAldenWayland-Weston RA07:01.3
91DorneyDenisNewman School07:01.9
92SmallwoodJohnChristian Brothers Academy Crew (CBA)07:02.2
93AllanWilliamChaminade High School07:02.9
94BrownWarnerDeerfield Academy Crew07:03.5
94DavisBenjaminWestford WACC07:03.5
96KeschnerJasonLong Island Rowing Club07:04.0
96ZachryGlennBay Shore High School Crew Club07:04.0
98SantosJulianChristian Brothers Academy Crew (CBA)07:04.2
99GilchristThomasIona Preparatory School07:04.5
100HowshallCaseyCrescent Boat Club07:04.8
101PeghiniEricUnaffiliated07:04.9
102DoyleEvanGreater Lawrence Rowing07:05.2
103AngelMasonBlair Academy Crew07:06.1
103GabayAaronLeonia High School07:06.1
105JurgensenTomasBelmont Hill School07:06.3
106SevenOmarMerrimac River Rowing Association, Inc.07:06.4
107ClaryPatSt. Anthony's High School07:06.5
108FortierTheodoreChristian Brothers Academy Crew (CBA)07:06.7
108WynneConorBay Shore High School Crew Club07:06.7
110SteinDanielMiami Beach Watersports Center, Inc.07:06.8
111FerreraAlexanderBelmont Hill School07:07.4
112GeffsWitGreenwich Crew07:07.5
113MartinelliChristopherLewis S Mills Crew Team07:08.5
114McLuckieJeffreyLong Island Rowing Club07:09.1
115MartinBlakeBishop O'Connell Crew07:09.2
116MistrettaBenjaminDon Bosco Preparatory High School07:09.7
117MantikasJohnLukeManhasset High School07:09.8
118LoughlinChristopherBuckingham Browne07:09.9
119NevilleConorDon Bosco Preparatory High School07:10.0
120VienerJackSagamore Rowing Association07:10.1
121KollmanKevinChristian Brothers Academy Crew (CBA)07:10.3
121MullenAndrewCascadilla Boat Club, Ltd.07:10.3
123LessinSamArlington Belmont Crew07:10.5
124DrexelAustinSt. John the Baptist DHS07:11.0
125CirilloNikolasFairfield Prep07:11.5
126WilmotBenjaminBromfield/Acton-Boxboro Rowing07:11.8
127OvrynJasonPelham Community Rowing Association07:11.9
128KaganJoelPort Rowing07:12.1
129PetrihosNickBishop O'Connell Crew07:12.2
130GowanGarrettFordham Prep Rowing07:12.7
130LorenzBrandonRadnor Boys Crew07:12.7
132DragottoBrianOakcrest High School07:13.3
133HarringtonWilliamChaminade High School07:13.7
134CodyAustinCascadilla Boat Club, Ltd.07:14.2
135MillerJacksonArlington Belmont Crew07:14.7
136JohnsonEhrinUnaffiliated07:15.0
137HughesDanielRadnor Boys Crew07:15.8
137KehoeMatthewCascadilla Boat Club, Ltd.07:15.8
139WadeGrahameNavesink River Rowing07:15.9
140McManusRyanChaminade High School07:16.2
141MukherjeeRohitAtlantic City High School07:16.6
141SantosSamuelNavesink Indoor Rowing07:16.6
143DaruiArmanBishop O'Connell Crew07:17.2
144DoughtyLiamSt. John the Baptist DHS07:17.3
144WalkerBrentSt. Joseph High School Crew / Falcon Rowing07:17.3
146HorsleyKentHaddonfield Crew Club07:17.5
147BuntingBrandonOakcrest High School07:17.7
147GarzilloThomasFairfield Prep07:17.7
147LiebherrJonathanCascadilla Boat Club, Ltd.07:17.7
147PetersonBenjaminGlastonbury High School07:17.7
151HolcombBenjaminTabor Academy07:18.4
151HurdPaulHaddonfield Crew Club07:18.4
153BerdelDouglasChaminade High School07:19.4
153FerriniDinoWestford WACC07:19.4
155GallagherDylanSt. Joseph High School Crew / Falcon Rowing07:20.2
156WheelerJohnstonSt. John's High School Crew07:20.3
157MosherMikelCascadilla Boat Club, Ltd.07:20.4
157RootChandlerBromfield/Acton-Boxboro Rowing07:20.4
159JaccodineEvanCambridge Rindge and Latin School07:21.0
160RuggieroNickHaddonfield Crew Club07:21.6
161SpohlerZacharyUnaffiliated07:21.7
162LeeSanghoonBuckingham Browne07:22.3
163ChainAlexanderRadnor Boys Crew07:23.3
164SmithTylerGreater Lawrence Rowing07:23.5
165GandeSamuelSoNo Rowing07:23.7
166RussoChristopherDon Bosco Preparatory High School07:24.5
167BatzingerMichaelBurnt Hills Rowing Association Inc.07:24.9
167DavisMattWestford WACC07:24.9
169RutowskiMatthewSt. Joseph High School Crew / Falcon Rowing07:25.2
170MartinAlexRye High School Crew07:25.4
171HugginsMatthewSoNo Rowing07:26.0
171VacaSamuelSt. Anthony's High School07:26.0
173ManahanOriTeaneck High School Crew07:26.2
174BaumerGrantNavesink Indoor Rowing07:26.5
174KosteKevinFriends of Niskayuna Rowing/ Niskayuna High School07:26.5
176ChenRyanBuckingham Browne07:28.3
177VulloJohnChaminade High School07:29.2
178CriscitielloJosephRidgewood Crew - Ridgewood H.S.07:29.3
179HallidayMaxBelmont Crew Club Inc.07:29.4
180ArchambaultKyleDuxbury Bay Maritime School07:30.0
181CarrollPatrickBoston College High School07:30.3
182BatzingerKevinBurnt Hills Rowing Association Inc.07:31.0
183CarrierBenjaminLaval Rowing Club07:31.9
184SnyderCollinBishop O'Connell High School07:33.5
185FeeneyWilliamCambridge Rindge and Latin School07:34.5
186KennedySeanThayer Academy07:35.5
187AmbricoChristianSt. Joseph High School Crew / Falcon Rowing07:36.4
188GaglianoLiamSagamore Rowing Association07:37.2
189VournazosAnthonyGMS Rowing Center07:37.4
190ButricoCharlesSt. Joseph High School Crew / Falcon Rowing07:38.9
191GrillJeremyBuckingham Browne07:39.3
192LandrioFrankLong Island Rowing Club07:39.7
193LazzarottiMattWestfield Competitive Rowing07:39.8
194ButricoEnzoSt. Joseph High School Crew / Falcon Rowing07:40.3
195GangemiNicholasHaddonfield Crew Club07:42.5
196CastroJuanSt. Andrew Rowing Club07:43.4
197LipsettNedBoston College High School07:44.7
198ThiesAngusBuckingham Browne07:45.5
199BattagliaNicholasSt. Joseph High School Crew / Falcon Rowing07:45.9
200BuchananAndrewSt. Joseph High School Crew / Falcon Rowing07:48.4
201ConlinPeterNavesink Indoor Rowing07:50.3
202DavisGarrettDuxbury Bay Maritime School07:56.7
203O'ReillyCameronBuckingham Browne08:00.1
204LiguoriMaxChaminade High School08:02.4
205BacchusRyanSt. John the Baptist DHS08:09.0
206KozubSteveSt. Joseph High School Crew / Falcon Rowing08:17.2
207NicolakakisGeorgeUnaffiliated08:21.4
208Or-ShaharAkivaGreater Lawrence Rowing08:59.8
209AlimbetovAdilzhanWilliamsport Area High School09:10.9

Results generated by: ErGO! Indoor Race Management System
Copyright: © 2012 C.R.A.S.H.-B. Sprints World Indoor Rowing Championships